Košík:1 ks
bez DPH:404,74,- €
s DPH:485,69,- €
Ceny a dostupnosť produktov a služieb sú iba orientačné a budú upresnené po vytvorení objednávky. Pokiaľ ste nenašli požadovaný tovar v objednávkovom systéme navštívte sekciu na stiahnutie, alebo nás kontaktujte.
QR code
Centrálne jednotky Lossnay sa vyrábajú v 9 výkonových prevedeniach so vzduchovým výkonom od 150 m3/h (LGH-15RX4) až po 2000 m3/h (LGH-200RX4). Účinnosť týchto zariadení je až do 84%. Jednotky pracujú s prestupom vlhkosti – časť je odvedená a časť navrátená do čerstvého vzduchu a tak nedochádza k vzniku kondenzátu v jednotke. Jednotka môže fungovať v automatickom režime, kedy si automaticky otvára by-pass klapku.

Jednotky Lossnay využívajú originálny materiál pre doskový výmenník, ktorý je vynálezom Mitsubishi Electric. Je to materiál na báze papiera, ktorého výhodou je najmä vysoká účinnosť rekuperácie, prestup vlhkosti a dlhá životnosť (výrobca udáva doživotnú vysokú účinnosť materiálu). Zariadenia sú vybavené filtrami na nasávaní z vonku a z vnútra a je možnosť zaradiť aj filtre s vyššou účinnosťou.

- Štandardne k dispozícií možnosť pripojenia čidla na CO2 k základnej doske jednotky.
- Umožňuje zvhlčovanie, alebo odvlhčovanie privádzaného vzduchu do miestnosti.
- Prívodné a odvodné kanály sú oddelené tak, aby nedochádzalo k zmiešavaniu privádzaného vzduchu.
- Ideálne je využitie tvz.voľného chladenia, keď v noci dochádza k ochladzovaniu výmenníka nízkou teplotou vonkajšieho vzduchu. Využitím tejto vlastnosti sa dá ešte znížiť spotreba energie klimatizačného zariadenia.
- Možnosť nastaviť až 4 stupne otáčok ventilátora
- Nový motor ventilátora minimalizuje náklady na prevádzku.
- Minimálne nároky na údržbu.
- Ľahko vymeniteľný filter.
- Pomocou novej riadiacej jednotky sa dá Lossnay pripojiť ku klimatizačným jednotkám série Mr.Slim a k systémom City Multi.
- Prenáša aj vlhkosť
- Nepotrebuje odvod kondenzu.

Nový motor ventilátora umožňuje ešte väčšiu úsporu nákladov a umožňuje nastaviť vzduchový objem plynulo v 4 krokoch:
25%
50%
75%
100%
Priemerná ročná úspora systému okolo 60%.
Riadiaca doska novej Lossnay RVX jednotky ponúka flexibilnejšiu možnosť externého riadenia. Možnosť zapojenia externého dohrevu a možnosť externej kontroly 4 otáčok ventilátora v závislosti od znečistenia vzduchu.

Rozmery (ŠxHxV) v mm 1144x1004x404
Prietok vzduchu (m3/hod) 200/400/600/800
Hlučnosť 18/23/30/34,5
(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)