Košík:je prázdny
bez DPH:0,00,- €
s DPH:0,00,- €
Ceny a dostupnosť produktov a služieb sú iba orientačné a budú upresnené po vytvorení objednávky. Pokiaľ ste nenašli požadovaný tovar v objednávkovom systéme navštívte sekciu na stiahnutie, alebo nás kontaktujte.
QR code

Princíp činnosti tepelného čerpadla

  • Pridané: 20.01.2014   |   158 čítaní / zobrazení

Tepelné čerpadlo je kompresorový stroj, ktorý čerpá teplo z chladnejšieho miesta na teplejšie. Pre svoj pohon používa zväčša elektrickú energiu. Pracuje na princípe obráteného Cantotového cyklu. Chladivo v plynnom skupenstve je stlačené kompresorom a následne vpustené do kondenzátoru, kde odovzdá svoje skupenské teplo. Zkondenzované chladivo prejde expanznou tryskou do výparníku, kde skupenské teplo (pri nižšom tlaku a teplote) príjme a odparí sa. Následne opäť pokračuje do kompresora a cyklus sa opakuje.

Zjednodušene:

Tepelné čerpadlá fungujú na princípe opačnej chladničky tj. ochladzujú vonkajší priestor (odoberajú mu teplo) a vykurujú vnútorný priestor. Toto teplo však ešte prevádzajú z nízkych teplôt na vyššie - napr. tepelné čerpadlo typu zem-voda ochladí pôdu okolo budovy z 10 ° C na 5° C a toto získané teplo využije na zvýšenie teploty vnútorného vykurovacieho systému z 40° C na 45° C.

    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár